wtorek, 3 maja 2011

Pamiątki z Polski

Parę dni temu razem z córką spotkałyśmy się z naszym znajomym z Japonii. Na pamiątkę otrzymał od nas zakładkę w ludowe wzory i dwa jaja. Jedno prezentowałam już wcześniej (to z kurkami), dzisiaj będzie drugie. Znajomemu prezent się spodobał, był bardzo zainteresowany w jaki sposób robi się takie rzeczy.

Zauważyłam, że Japończycy cenią rękodzieło. Prezent zrobiony własnoręcznie cieszy się u nich dużym uznaniem, chyba właśnie dlatego, że ktoś zadał sobie trud, aby coś samodzielnie dla nich przygotować. Niestety mam wrażenie, że u nas obdarowanie kogoś własnoręcznie wykonanym prezentem nie jest tak docenione, czasami może być uznane wręcz za skąpstwo ( zrobił sam jakieś dziadostwo, bo chciał oszczędzić ). Oczywiście nie wszyscy tak myślą. Rękodzieło potrafią docenić osoby, które same się tym zajmują:)
Trochę się to zaczyna zmieniać i mam nadzieję, że wkrótce i u nas własnoręcznie wykonany prezent będzie najcenniejszy. Tym bardziej, że w naszą pracę wkładamy wiele serca.
Dlatego też bardzo mi było miło, gdy nasz Japończyk powiedział mi, że wieszaczek, który podarowałam mu w czasie jego poprzedniej wizyty, wisi u niego w pokoju i codziennie na niego patrzy :)

A teraz już zdjęcia.
Na początek zakładka. Z jednej strony, tej ciemniejszej polakierowałam ją "touch me". Drugą stronę pokryłam matowym Fluggerem, ponieważ zauważyłam, że zakładki pokryte "touch me" na jasnych kolorach, brudzą się.

A to jajo z dwóch stron. Lakierowałam je werniksem szklącym. Zdjęcie niezbyt dobre, bo robiłam komórką. Baterie w aparacie odmówiły posłuszeństwa, a ja szybko musiałam zrobić zdjęcia.5 komentarzy:

 1. Ja nie zajmuje się ale doceniam...piękna zakładka....pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Robi Pani sliczne rzeczy, zwlaszcza pisanka z niezapominajkami bardzo mi sie podoba i zakladki z polskimi motywami ludowymi.
  Bardzo mi sie tez podobalo to zdjecie na czolowce bloga z takim okraglym oknem na czrodziejski ogrod- szkoda ze je Pani zmienila:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mojego nowego sklepu na http://ikatijewellery.pl Czekam na komentarze! Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Wam za miłe komentarze :)
  A zdjęcie, które miałam poprzednio zmieniłam, ponieważ nie było mojego autorstwa.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne jajeczko:)i zakładeczka urocza:)
  Upominki są śliczne i nie mogły by się
  nie spodobać.

  OdpowiedzUsuń